Autor:

Izabela Bendiuł

Utworzono:

30.08.2016

Zorza Brzeźnica pokonała przed własną publicznością Budowlanych II Gozdnica 3:0 w meczu 1. kolejki żagańskiej klasy "B". Bramki dla drużyny prowadzonej przez Pawła Najdkazdobyli Emil Zielonka (59'), Michał Śleżuk (66') oraz Janusz Garnek (68'). Dzięki tej wygranej Brzeźniczanie uplasowali się na 4. miejscu w ligowej tabeli.

Pierwsze dwadzieścia minut ze strony Zorzy przebiegało spokojnie i polegało na rozeznaniu przeciwnika, z którym do tej pory nie mieli styczności.Jednak kibice mogli zauważyć doświadczenie i przewagę gospodarzy, czego potwierdzeniem były sytuacje, dzięki którym mogli wyjść na prowadzenie. Piłkarzom zabrakło skuteczności i podczas pierwszej połowy nie zobaczyliśmy żadnego gola.
Losy jedenastki z Brzeźnicy odmieniły się, kiedy Emil Zielonka w 59 minucie zapewnił jej jednobramkową przewagę. Rozpędzeni i podniesieni na duchu pędzili do zdobycia trzech punktów. Pomocną sytuacją okazał się rzut karny, który wykonał Michał Śleżuk. Podszedł do piłki i celnym strzałem, zapewnił swojej drużynie stabilny wynik. Kropkę nad "i" postawił dwie minuty później Janusz Garnek, który ustalił rezultat spotkania na 3:0.

Serdecznie gratulujemy udanego pierwszego meczu i dziękujemy za pierwsze 3 oczka!