Raptus Dzikowice

09.10.2008

Barwy

Opis klubu dodany przez:
Klub Sportowy „Raptus” Dzikowice powstał z potrzeby zapełnienia pustki kulturalnej, społecznej i sportowej w realiach życia społeczności lokalnej jaką są Dzikowice. Grupa inicjatywna młodych ludzi i część rozumiejących konieczność rozwijania wszelkich form aktywności społecznej mieszkańców zawiązała w sierpniu 2008 roku, komitet założycielski Stowarzyszenia, z nastawieniem na zajęcie się, promowanie i wspieranie kultury i aktywności fizycznej oraz stworzenia młodzieży z rejonu gminy Szprotawa podstaw do uprawiania sportów kwalifikowanych, poszukiwania młodych talentów sportowych, wspierania lokalnych wyższych klas klubów piłkarskich, jak również organizowanie czasu wolnego mieszkańców. Klub Sportowy został w formie Stowarzyszenia Kultury Fizycznej zarejestrowany w ewidencji Starosty Powiatu żagańskiego w październiku 2008 roku pod numerem 9, dokończył rejestracji otrzymując NIP 9241863575, REGON 080292210. Klub we współpracy z Urzędem MiG Szprotawa realizuje zadania z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie Dzikowic. Zawodnicy KS "Raptus"w pierwszym sezonie rozgrywek klasy "B" (Podokręg Żagań) zajęli 11 miejsce. W drugim poprawili swoją lokatę plasując się na siódmej pozycji, wygrali również rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu OZPN Żagań. Kolejny sezon 2011/2012 okazał się najgorszym z dotychczasowych, gdyż po serii wielu porażek zespół uplasował się na przedostatnim miejscu w tabeli. Od września 2011 roku do rozgrywek przystąpiła również drużyna juniorów. W czerwcu 2012 po raz pierwszy w historii klub zorganizował I Letni Turniej Piłki Nożnej "Raptus Cup", zakończony zwycięstwem młodzieżowej drużyny Raptusa. Klub jest członkiem Lubuskiego Związku Piłki Nożnej w Zielonej Górze. Prowadzimy nabór i zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek, do uprawiania piłki nożnej w naszych drużynach. Poszukujemy i jesteśmy otwarci na wszelkie formy pozytywnej i partnerskiej współpracy, wsparcia w każdej postaci, materialnej/sprzętowej i niewymiernej naszych działań na rzecz rozwoju motorycznego, sportowego, młodzieży i dorosłych. Dla poprawienia pracy sportowej i profesjonalizacji poszukujemy sponsora strategicznego.