PODSUMOWANIE OKRESU PRZYGOTOWAWCZEGO

Drużyna Raptusa Dzikowice tegoroczną zimę spędziła bardzo intensywnie, rozpoczynające się zaledwie po dwóch tygodniach od kończącej się rundy jesiennej rozgrywki halowe nie pozwoliły zawodnikom na zbyt długi odpoczynek. Prawdziwe przygotowania rozpoczęły się jednak pod koniec lutego, wtedy to drużyna zaczęła wspólnie trenować na hali oraz na orliku, treningi odbywały się raz w tygodniu, ze względu na brak oświetlenia oraz szybko zachodzące o tej porze słońce piłkarze byli zmuszeni do trenowania jedynie na sztucznych obiektach typu orilk czy hala, na naturalnej nawierzchni Dzikowiczanie zaczęli trenować dopiero od 20 marca.

Oprócz treningów drużyna Raptusa rozegrała 4 mecze sparingowe. Pierwszy z nich odbył się 25 lutego na agańskiej Arenie, wtedy to Raptusowcy zmierzyli się z występującym na co dzień w lidze okręgowej ( dwa poziomy rozgrywkowe wyżej niż Raptus) GKS-em Siedlisko. Pierwszy mecz, praktycznie bez przygotowań i od razu wepchnięcie na głęboką wodę, wynik meczu dosyć łatwy do przewidzenia, 10:2 dla zespołu z Siedliska, spotkanie to miało głównie za zadanie przypomnieć sobie na czym polega gra w piłkę na dużym boisku po 4 miesięcznej przerwie.

Tydzień później nasz zespół udał się do Nowego Żabna, by zmierzyć się z tamtejszą Zorzą, która zajmuje obecnie 2 miejsce w Nowosolskiej klasie B. Tym razem przebieg meczu był bardziej wyrównany, jednak wciąż widoczne były ogromne braki zarówno w obronie jak i w ataku, wynik meczu 7:4 dla Zorzy Nowe Żabno.

12 marca na kolejny sparing do Dzikowic zawitały rezerwy czwartoligowego Zametu Przemków. Spotkanie było na dosyć dobrym poziomie, Raptusowcy poprawili składność akcji oraz ich wykończenie, przyczepić się jedynie można do aż sześciu straconych bramek, jednak warto dodać przy aż siedmiu strzelonych. Wynik meczu 7:6 dla Raptusa.

W ostatnim sparingu, 19 marca piłkarze z Dzikowic na własnym obiekcie zmierzyli się z nie znaną do tej pory drużyną KS Erma Książ Śląski, drużyna ta, dopiero stawia swoje pierwsze kroki, na okolicznych boiskach, w tym spotkaniu ważne było przede wszystkim zgranie i przetestowanie nowych zawodników, wynik jak najbardziej zadowalający, 6:1 dla Dzikowic.

Podsumowując okres przygotowawczy, drużyna Raptusa przeprowadziła może i nie wiele treningów, jednak wszystkie były jak najbardziej intensywne, rozegraliśmy 4 sparingi, z nie najsłabszymi rywalami, miejmy nadzieję, że przygotowania zaowocują w zbliżającej się ogromnymi krokami rundzie wiosennej.

Nie moglibyśmy zapomnieć oczywiście o zmianach kadrowych jakie zaszły w zimowym okienku transferowym :

Z drużyny odeszli :

Krzysztof Drost- Wyjazd służbowy